Katrs vārds ir svarīgs. Mēs esam šeit, lai jums palīdzētu.

Nenoteiktība ir šī brīža jaunā norma. Šodien. Un arī rīt. Tas nozīmē, ka katra lēmuma pieņemšana kļuvusi sarežģītāka, un lēmuma komunikācijai nepieciešams labi pārdomāts un precīzs veids. Divdesmit piecu gadu laikā gūta pieredze. KPMS.

Informācijas sagatavošana

Komanda, klienti, īpašnieki un citas ieinteresētās personas, tāpat kā sabiedrība, sagaida skaidri saprotamu informāciju.

Satura radīšana

Pat šodien, brīdī, kad visa pasaule šķiet apstājusies, jūsu informācijas kanāliem ir nepieciešams saturs – tekstuāls, audiāls vai vizuāls.

Pārmaiņu vadība

Mēs sniegsim būtisku pieredzi un daudzu gadu gaitā gūtās zināšanas lēmumu pieņemšanas procesā, palīdzēsim iesaistīt kompetentas personas no citām sfērām vai pat izveidosim veselas komandas.

Henri Käsper
senior partner

Pieci komunikācijas principi krīzes laikā

15.04.2020

Ir pieci vienkārši komunikācijas principi, kas būtu jāpatur prātā katram - gan vadītājam, ierēdnim, žurnālistam un sabiedrisko attiecību speciālistam, gan jebkuram, kas ir aktīvs savos sociālo mediju kanālos.

Izpēti faktus! Jā, pārliecināties par faktu ticamību ir ļoti svarīgi. Tev ir jāzina, ko šie fakti atbalsta, no kāda avota tie rasti un kāda būs to ietekme. Jebkura kļūda, kas radusies no nepietiekama izklāstījuma vai pārspīlēšanas, tikai izraisīs vēl lielāku nedrošību. Ja rodas šaubas – nedalies! Šobrīd nav pareizais laiks, lai meklētu lētu popularitāti. Tu esi atbildīgs.

Dari zināmu to informāciju, kas cilvēkiem ir nepieciešama! Nedari to, lai barotu savas kaislības, bet gan lai atbalstītu un palīdzētu citiem tikt galā ar situāciju. Aizraujošs virsraksts, kuram seko nelietderīga informācija, tikai radīs mulsumu un mazinās jau tā trauslo drošības sajūtu sabiedrībā.

Lieli cipari. Kad runā par lieliem skaitļiem, neizcel tos bez pamatota iemesla un vienmēr (jā, tiešām, vienmēr!) papildini skaitli ar nepieciešamo paskaidrojumu. Pat globālā kontekstā mazi skaitļi var likties milzīgi tādai neliela mēroga valstij kā Latvija.

Nezīlē kafijas biezumos! Daudziem no mums ir kārdinājums aprakstīt tendences un prognozēt nākotni. Lūdzu, mēģini atcerēties, ka daži līdzīgi gadījumi, kas atkārtojas relatīvi īsā laika periodā, vēl neveido tendenci. Pirms savas teorijas prezentēšanas, katram zīlniekam būtu jābūt gatavam garantēt savu pareģojumu ar naudu no savas kabatas.

Komentāru sniegšana. Cilvēku skaitam, kuri izsakās visas organizācijas vārdā, būtu jābūt minimālam. Viena persona – viens stāsts – mazākas iespējas pieļaut kļūdas vai pārpratumus. Bet, ja organizācijas pārstāvis ir kļūdījies vai vēl sliktāk – kļūdījies vairākkārtīgi, tad gan personas aizvietošana ir nepieciešams. Uzticība ir ierobežots resurss.

Ja mēs visi iemācīsimies dzīvot pēc šiem priekšnoteikumiem šodien un atcerēsimies tos arī rīt un parīt, tad varbūt šī briesmīgā krīze galu galā būs nesusi arī kādu labumu.

Mūsu ļoti pieredzējušā komanda

Henri Käsper

Senior partner

+372 50 18 200
henri@kpms.ee

Margus Mets

Senior partner

+372 50 18 300
margus@kpms.ee

Ieva Šimkūnaitė Jansonienė

Partner, Lithuania

+370 68 743 924
ieva@kpms.lt

Hans Saarvelt

Partner, Estonia

+372 51 911 215
hans@kpms.ee

Heiki Laja

Partner, Estonia

+372 56 641 917
heiki@kpms.ee

Linda Liepina

Partner, Latvia

+371 28 688 464
linda.liepina@kpms.lv

Remigijus Barauskas

Partner, Lithuania

+370 69 882 240
remigijus@kpms.lt

Sazinies ar mums

Tallina – Rīga – Viļņa

KPMS ir pilna servisa komunikāciju aģentūra.