Katrs vārds ir svarīgs. Mēs esam šeit, lai jums palīdzētu.

Nenoteiktība ir šī brīža jaunā norma. Šodien. Un arī rīt. Tas nozīmē, ka katra lēmuma pieņemšana kļuvusi sarežģītāka, un lēmuma komunikācijai nepieciešams labi pārdomāts un precīzs veids. Divdesmit piecu gadu laikā gūta pieredze. KPMS.

Informācijas sagatavošana

Komanda, klienti, īpašnieki un citas ieinteresētās personas, tāpat kā sabiedrība, sagaida skaidri saprotamu informāciju.

Satura radīšana

Pat šodien, brīdī, kad visa pasaule šķiet apstājusies, jūsu informācijas kanāliem ir nepieciešams saturs – tekstuāls, audiāls vai vizuāls.

Pārmaiņu vadība

Mēs sniegsim būtisku pieredzi un daudzu gadu gaitā gūtās zināšanas lēmumu pieņemšanas procesā, palīdzēsim iesaistīt kompetentas personas no citām sfērām vai pat izveidosim veselas komandas.

Margus Mets
KPMS vecākais partneris, Igaunijas Sabiedrisko attiecību asociācijas prezidents

Komunikācijas nozare šobrīd gaida savu uzplaukumu

21.07.2020

KPMS vecākais partneris, Igaunijas Sabiedrisko attiecību asociācijas prezidents Kas mūs gaida nākotnē? Līdzīgi kā daudzos citos biznesa sektoros, tas ir jautājums, ko sev uzdod arī latviešu, lietuviešu un igauņu komunikācijas industrijas darbinieki. Vai biznesa aktivitāte, kas gandrīz pilnībā apstājās koronavīrusa krīzes laikā, pamazām atgriezīsies ierastajā līmenī? Uzstājoties nesenajā Igaunijas sabiedrisko attiecību asociācijas (EPRA) ikgadējā sanāksmē, es teicu, ka komunikācijas nozare ir attapusies gandrīz līdzīgā situācijā kā Semjuela Beketa (Samuel Beckett) slavenās lugas “Gaidot Godo” varoņi. Mēs šobrīd gaidām kaut ko vai kādu, bet mēs pat īsti nezinām ko un kāpēc, un sliktākais – mēs pat nevaram droši pateikt, vai esam to jau sagaidījuši.

Ir daudz uzņēmumu un projektu, kas turpina darboties ierastajā veidā, un viņu komunikācija nav mainījusies. Citiem ir nācies savas aktivitātes apstādināt uz nenoteiktu laiku vai vismaz līdz rudenim. Dažu uzņēmumu vai projektu vairs nav vispār vai viņu pazušana ir tikai laika jautājums. Kopumā šķiet, ka valdošo noskaņu varētu definēt kā cerības pilnu nenoteiktību. Neviens nevar un negrasās veidot ilglaicīgākus plānus, jo ilgtermiņa saistības nu šķiet riskantas. Un vairums uzņēmumu šobrīd vēlas izvairīties no jebkādu risku uzņemšanās.

Nav daudz jaunu datu par to, kā šajā pavasarī un vasarā viss ir noritējis koronavīrusa ietekmē. Man neizdevās atrast nevienu starptautisku pārskatu par mūsu nozari, kas veikts periodā no marta līdz jūnijam. Vienīgā dzīvības pazīme bija globālo komunikācijas gigantu publiskotā informācija par darbinieku skaita samazināšanu.

Vissvarīgākais “veselības rādītājs”, kam komunikācijas nozarei vajadzētu sekot, ir valstu vispārējā bezdarba līmeņa pieaugums. Šis ir lielums, kuru varam vērot, lai novērtētu gan kopējo biznesa klimatu, gan mūsu pašu nozares stāvokli un potenciālu. Skarbā patiesība ir tāda, ka šobrīd valda nenoteiktība. Revīzijas un finanšu eksperti apspriež, ka tūrisms un patēriņa preces, abas nozares, kurām ir izšķirīga nozīme komunikācijas nozarē, pašlaik atrodas “mākslīgās ventilācijas” režīmā. Tūrisma nozares sliktā pozīcija ir labi zināma, taču acīmredzot patērētāju uzticība ir samazinājusies un turpina samazināties līdz tik zemam līmenim, ka attiecīgi sarūk arī patēriņa preču pārdevēju apgrozījums.

Straujā un iepriekš nepieredzētā virzība uz digitalizāciju ir vēl viena pārmaiņa, kas raksturo komunikācijas nozari. Tas var būt mazs solis Baltijas valstīm, bet milzīgs lēciens pārējai pasaulei. Viena lieta ir skaidra - digitalizācijai būs milzīga ietekme uz mūsu ikdienas darbu nākamajos gados. Mēs vairs nevaram veidot ilgtermiņa plānus pasākumiem vai sanāksmēm, kur cilvēkiem jāatrodas klātienē. Un mums vienmēr nepieciešams padomāt par plānu B. Diemžēl nav iespējams paredzēt, kas var notikt jaunu lielu pandēmijas viļņu gadījumā.

Tāpēc darīsim to, ko šobrīd varam, - kāpēc gan neizbaudīt vasaru un brīvdienas, ja to atļauj plāni. Un, cerams, vēlākais līdz septembrim mēs jau zināsim, kāds laika grafiks mums būs jāievēro turpmākajos plānošanas procesos – diena, nedēļa, mēnesis, ceturksnis vai gads. Varbūt līdz tam laikam mēs arī uzzināsim, kāds ir situācijas rādītājs: krīze drīz sāksies, tā ir sasniegusi augstāko punktu vai arī ir sācies atveseļošanās process.

Mūsu ļoti pieredzējušā komanda

Henri Käsper

Senior partner

+372 50 18 200
henri@kpms.ee

Margus Mets

Senior partner

+372 50 18 300
margus@kpms.ee

Ieva Šimkūnaitė Jansonienė

Partner, Lithuania

+370 68 743 924
ieva@kpms.lt

Hans Saarvelt

Partner, Estonia

+372 51 911 215
hans@kpms.ee

Heiki Laja

Partner, Estonia

+372 56 641 917
heiki@kpms.ee

Linda Liepina

Partner, Latvia

+371 28 688 464
linda.liepina@kpms.lv

Remigijus Barauskas

Partner, Lithuania

+370 69 882 240
remigijus@kpms.lt

Sazinies ar mums

Tallina – Rīga – Viļņa

KPMS ir pilna servisa komunikāciju aģentūra.